LAJMI I FUNDIT:

La Liga fillon më 16 gusht, Reali, Barca dhe Atletico ndeshjet e para i luajnë në udhëtim

La Liga fillon më 16 gusht, Reali, Barca dhe Atletico ndeshjet e para i luajnë në udhëtim

Është hedhur shorti për sezonin e ri të elitës së futbollit spanjoll La Liga.

Real Madrid, Barcelona dhe Atletico Madrid tanimë kanë mësuar kalendarin e tyre, derisa tre skuadrat e mëdha do të luajnë ndeshjet e para në udhëtim.

Los Blancos e nisin mbrojtjen e titullit në udhëtim te Mallorca e Vedat Muriqit, derisa Barcelonën e pret një udhëtim i vështirë në Mestalla ku përballet me Valencian.


Atletico Madrid gjithashtu do të ketë punë të vështirë në sfidën ndaj Villarrealit në xhiron e parë.

El Clasico i parë i sezonit do të jetë më 27 tetor në Bernabeu dhe derbi i parë Atletico-Real Madrid më 29 shtator në Wanda Metropolitano.

LaLiga EA Sports në sezonin 24-25 do të fillojë më 16 gusht dhe do të përfundojë më 25 maj.

El Clasico i dytë i sezonit luhet në xhiron e 35-të, në Camp Nou mes Barcelonës dhe Real Madridit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori