Lauryn Goodman është bërë nënë për herë të parë pasi ka mirëpritur foshnjën e saj me futbollistin e Anglisë, Kyle Walker.

Ylli i rrjeteve sociale, 29-vjeçe, përmes një postimi të publikuar në Instagram të hënën njoftoi se ka lindur fëmijën e parë.

Lauryn ndau imazhin e parë të bebes së saj, ndërsa tha se është bekimi më i madh që ajo ka, duke mos e besuar këtë akoma.

View this post on Instagram

I want to introduce you all to my #MiracleBaby. It was the first night in the SnüzPod and it felt so great to have the 👶🏽 so close to me all night ❤️. Whenever a feed was due I could just reach on in there. This has truly been the biggest blessing and I keep crying just thinking I can’t believe I’ve made you and you are here. I find myself just staring in awe thinking I have made this little special human. You have defied all odds and you are the best thing to have ever happened to me. Words can’t describe the love I feel for you already. My #endo baby – you have been so strong and I cannot wait to start this journey with you. 💫❤️ There is a bit of a story labour wise and after my labour that I do want to share with you all, as I feel it’s so important to be open and honest because my platform can help others. But for now, I just wanted to share this moment with you all as you have been so amazing with your advice and messages! My little bed buddy 👶🏽- Welcome to this crazy 🌍. Thank you to everyone who messaged me & recommended the SnüzPod @snuzuk it’s been a dream. P.s 👶🏽 needs its first hair cut already 🤦🏼‍♀️. ✨ #pregnancy #pregnancyannouncement #endometriosis #endometriosisawareness #endowarrior #firsttimemom #pcos #mumtobe #momlife #coronapregnancy #mummy #pregancycorona #babyreveal #mom

A post shared by Lauryn Goodman (@lauryngoodman91) on Apr 27, 2020 at 4:38am PDT

“Unë dua të ju prezantoj të gjithëve me foshnjën time. Ishte nata e parë dhe u ndjeva aq bukur që të kisha gjithë natën pranë meje. Ky ka qenë vërtet bekimi më i madh dhe unë vazhdoj të qaj duke menduar se nuk mund të besoj se ju kam bërë dhe ju jeni këtu”.

“Ju keni kundërshtuar të gjitha mosmarrëveshjet dhe ju jeni gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë. Fjalët nuk mund të përshkruajnë dashurinë që ndiej për ju tashmë. Por tani për tani, thjesht kam dashur ta ndaj këtë moment me ju të gjithë, pasi ju keni qenë kaq të mahnitshëm me këshillat dhe mesazhet tuaja”, ka thënë ndër tjerash ajo.

Bukuroshes mjekët i kishin thënë se nuk mund të mbetet shtatzënë në mënyrë të natyrshme, prandaj ajo fëmijën që e ka lindur e ka quajtur ‘një mrekulli’.

View this post on Instagram

Thank the lord it’s sunny during #lockdown – makes it a little more bearable. Thank you to everyone who’s been messaging me! All so helpful ❤️ Sunny days with my 👶🏽 🥰 Raspberry Leaf Tea, Clary Sage oil in Bath, long walks and some of you mentioned the sweep! I posted the sweep responses so will add them to my pregnancy highlight reel for you guys and also the other responses I’ve had just in case it helps! ✨ Any other advice etc drop down in the comments below please because people read through and then it helps them also 🙏🏽💫👶🏽 #pregnancy #pregnancyannouncement #endometriosis #endometriosisawareness #endowarrior #pcos #miraclebaby #endo #coronapregnancy #coronavirus #pregancycorona #firsttimemom #birth #birthplanb #momlife #momtobe #mumtobe #sweep

A post shared by Lauryn Goodman (@lauryngoodman91) on Apr 26, 2020 at 9:23am PDT

Ky është fëmija i parë për Goodman dhe fëmija i katërt për mbrojtësin e Manchester Cityt. /Telegrafi/