Nuk është vetëm e ardhmja sportive e Kylian Mbappe për të cilën është folur muajve e fundit, por edhe jeta e tij personale që tashmë është në qendër të vëmendjes.

Reklama

Deri më tani, pak ose asgjë nuk dihet për marrëdhëniet e lojtarit të Paris Saint-Germain.

Këtë kohë, Mbappe është komentuar për një romancë me supermodelen Stella Maxwell. Me sa duket, dyshja janë takuar në një mbrëmje gala dhe janë parë shumë të afërt në shoqërinë e njëri-tjetrit.

View this post on Instagram

A post shared by Stella! (@stellamaxwell)

Gjithçka nisi në Festivalin e Filmit në Kanë, ku ishte parë edhe Mbappe. Aty ishte edhe bukuroshja nga Zelanda e Re dhe që nga ajo kohë, disa media kanë spekuluar për një lidhje të mundshme.

Të gjitha lajmet nga Kylian Mbappe Të gjitha lajmet nga Kylian Mbappe
Reklama

Maxwell është një supermodele e njohur, një engjëll i Victoria’s Secret dhe ka disa partnerë të njohur të së kaluarës. Megjithatë, të gjithë ish-partnerët e njohur të saj ishin femra.

Reklama

Kylian Mbappe (Foto: Getty Images)

E kaluara personale dhe profesionale e Maxwell

Pavarësisht nëse është në një lidhje me futbollistin, Maxwell ka qenë më parë me aktoren dhe këngëtaren Miley Cyrus, si dhe me Kristen Steëart dhe Lily-Rose Depp, vajzën e aktorit Johnny Depp.

Përveçse është një modele e Victoria’s Secret që nga viti 2015, Maxwell është e njohur për të qenë ambasadore e Max Factor.

Në moshën 32-vjeçare, modelja po shijon një periudhë të suksesshme si profesioniste e modës dhe lëviz shpesh mes Los Angelesit dhe New Yorkut, krahas projekteve të tjera. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Stella! (@stellamaxwell)

Reklama