Çifti hollivudian, Mila Kunis dhe Ashton Kutcher, ditë më parë nisën të grumbullojnë fonde për t’i ndihmuar refugjatët ukrainas.

Reklama

Objektivi i dy aktorëve është që të arrijnë shumën prej 30 milionë dollarësh (27.4 milionë euro) për t’u dalë në ndihmë njerëzve të larguar nga Ukraina, që në fakt është edhe vendi i origjinës së Kunis.

Me ndihmën e fushatës GoFundMe, ata nisën grumbullimin e mjeteve për ta ndihmuar vendin e sulmuar nga Rusia, ndërsa tashmë kanë mbledhur më shumë se gjysmën e shumës që e kishin caktuar si objektiv.

View this post on Instagram

A post shared by Ashton Kutcher (@aplusk)

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kutcher ka treguar se është kaluar shuma prej 15 milionë dollarësh (13.7 milionë euro) dhe i ka falënderuar të gjithë që janë duke ndihmuar.

Mila Kunis e prekur nga ngjarjet në vendlindjen e saj, Ukrainën - me bashkëshortin hapin një fond 30 milionë dollarësh për të ndihmuar Mila Kunis e prekur nga ngjarjet në vendlindjen e saj, Ukrainën - me bashkëshortin hapin një fond 30 milionë dollarësh për të ndihmuar
Reklama

Ndryshe, Mila Kunis – e cila me familjen e saj është vendosur në SHBA në moshën shtatëvjeçare – ka lindur në qytetin Chernivtsi më 14 gusht 1983.

Reklama

“Gjithmonë e kam konsideruar veten amerikane, por sot si kurrë më parë nuk kam qenë kaq krenare që jam ukrainase”, kishte thënë aktorja pas rezistencës së Ukrainës kundrejt sulmeve ruse. /Telegrafi/