LAJMI I FUNDIT:

Kulusevski gjeti formën te Tottenhami, me deklaratën e fundit ‘godet’ Juventusin

Kulusevski gjeti formën te Tottenhami, me deklaratën e fundit ‘godet’ Juventusin

Dejan Kulusevski ka thënë se qëndrimi në Juventus ishte shumë frustrues, por është përmirësuar gjithçka prej kalimit të tij në Tottenham.

Suedezi bëri lëvizjen në janar si huazim te Tottenham deri në qershor 2023 për 10 milionë euro, me detyrimin blerje për 35 milionë euro tjera nëse plotësohen disa kushte.

Tottenham synon që ta blejnë lojtarin pa marrë parasysh a arrihen objektivat, pasi ai ka impresionuar aq shumë në një hapësirë ​​kaq të shkurtër kohore.

Suedezi ka shënuar dy gola dhe duke dhënë katër asistime në 11 ndeshje.

“Gjërat mund të ndryshojnë kaq shpejt për një lojtar”.

“Kishte shumë gjëra në Juventus që nuk funksiononin dhe ishte shumë frustruese. Në Tottenham, ka një frymë të freskët, kam një raport më të mirë me trajnerin, jam stërvitur më mirë dhe fiziku im është përmirësuar”, deklaroi suedezi.

Kulusevski mbush 22 vjeç muajin tjetër. Ai kurrë nuk u pajtua me Allegrin, duke u ankuar se trajneri nuk mund të gjente pozicionin e duhur që ai të jepte më të mirën. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

La Liga
Kalo në kategori