Romelu Lukaku nuk ka arritur të futet as në top dhjetëshe me golat e shënuara deri më tani në këtë edicion.

Para tij gjenden Erling Haland, Robert Lewandowski, Harry Kane, Cakvert-Lewin dhe Heumg-Min Son, e të tjerë.

Në analizat e bëra në top pesë ligat evropiane, ka disa emra befasues që po tregojnë formë të lartë në këtë sezon.

Andrej Kramaric është duke i befasuar të gjithë me formën e tij, pasi ka shënuar gol për çdo 64 minuta.

Aty vijnë edhe emra si Haaland që ka mposhtur portierët çdo 66 minuta. Në top pesëshe është edhe Ibrahimovic që ka shënuar një gol për çdo 72 minuta.

Në listë janë edhe Cristiano Ronaldo me një gol për 74 minuta, derisa Calvert-Lewinit i janë dashur 79 minuta për çdo gol.

Më poshtë keni listën e plotë për golashënuesit më të mirë dhe minutat për gol:

Haaland 17 gola në të gjitha garat

Lewandowski 15

Kane 14

Calvert Lewin 14

Son 13

Lukaku 12

Salah 11

Vardy 11

Ibrahimovic 11

Mbappè 10

Top 10 lojtarët me minutazhën më të mirë për gol

Kramaric 1 gol për çdo 64 minuta

Haaland 1 gol për çdo 66 minuta

Ibrahimovic 1 gol për çdo 72 minuta

Cristiano Ronaldo 1 gol për çdo 74 minuta

Calvert-Lewin 1 gol për çdo 79 minuta

Lukaku 1 gol për çdo 81 minuta

Immobile 1 gol për çdo 84 minuta

Vardy 1 gol për çdo 84 minuta

Lewandowski 1 gol për çdo 85 minuta

Kane 1 gol për çdo 91 minuta. /Telegrafi/