LAJMI I FUNDIT:

Kovacic thumbon Chelsean në prezantimin e tij te Manchester City

Kovacic thumbon Chelsean në prezantimin e tij te Manchester City

Mateo Kovacic është deklaruar për herë të parë si lojtar i Manchester Cityt.

Mesfushori kroat iu bashkua kampionit të Ligës Premnier nga Chelsea me një kontratë deri në vitin 2027.

Kovacic ka thënë se është tejet i lumtur me kalimin te Citizens, derisa ka thumbuar edhe Blutë, duke thënë se City është ekipi më i mirë në botë.

Mate Kovacic transferohet zyrtarisht te Manchester City
Lexo po ashtu Mate Kovacic transferohet zyrtarisht te Manchester City

“Kjo është një lëvizje e shkëlqyer për mua dhe mezi pres të luaj me Cityn”, deklaroi kroati.

“Çdokush që e ka parë këtë ekip nën drejtimin e Pep e di se sa të mirë janë ata – për mua, ata janë më të mirët në botë. Trofetë që ata kanë fituar janë të qarta për të gjithë, por ata janë gjithashtu skuadra më e mirë e futbollit atje.

“Të bashkohesh me këtë skuadër është me të vërtetë një ëndërr për çdo futbollist”.

https://twitter.com/ManCity/status/1673737986796851200

“Unë kam ende shumë për të mësuar dhe zhvilluar për të bërë, dhe e di që nën drejtimin e Pep mund të bëhem një lojtar më i mirë, gjë që është vërtet emocionuese për mua”.

“Plani im tani është të pushoj për disa javë përpara se të kthehem në Mançester për t’u përgatitur për sezonin e ri. Unë dua ta ndihmoj këtë klub të qëndrojë në krye dhe të fitojë më shumë trofe”, ka shtuar më tej Kovacic. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Përfaqësueset
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Kalo në kategori