LAJMI I FUNDIT:

Kostas Tsimikas rinovon me Liverpoolin

Kostas Tsimikas rinovon me Liverpoolin

Liverpooli ka konfirmuar se Kostas Tsimikas ka nënshkruar një marrëveshje të re me klubin.

Kontrata thuhet se do të zgjasë deri në vitin 2027. Marrëveshja e mëparshme ishte deri në vitin 2025.


Mbrojtësi i majtë ka bërë 63 paraqitje në tre vjet me Reds. Ai ka fituar Kupën FA dhe Kupën e Ligës me Liverpoolin në sezonin 2021/22.

“Më shumë sukses, më shumë punë dhe më shumë trofe. Për mua është gjëja më e rëndësishme, të fitosh trofe, të jem i përkushtuar në çdo situatë, të jesh pjesë e gjithë kësaj”, ka thënë Kostas.

“Mendoj se kjo skuadër ka potencial shumë të madh për të fituar më shumë trofe dhe ne do të shkojmë për të”.

“Të gjithë, mendoj se janë 100 për qind atje [dhe] të përqendruar për ndeshjet e ardhshme dhe të gjithë janë gati për të arritur gjëra të mëdha në të ardhmen”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Përfaqësueset
“Ndihesha si një idiot” – Messi zbulon festimin për të cilin është penduar që e ka bërë

“Ndihesha si një idiot” – Messi zbulon festimin për të cilin është penduar që e ka bërë

Ndërkombëtare
Mac Allister zbulon arsyen e përplasjes së Nunez me Guardiolan

Mac Allister zbulon arsyen e përplasjes së Nunez me Guardiolan

Premier League
UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori