LAJMI I FUNDIT:

Kosova pjesë e Konfederatës Evropiane të Volejbollit

Kosova pjesë e Konfederatës Evropiane të Volejbollit

Pas pranimit në Federatën Ndërkombëtare të Volejbollit (FIVB), Federata e Volejbollit të Kosovës është pranuar në Konfederatën Evropiane të Volejbollit.

Reklama

Në një njoftim bëhet e ditur se sot (e shtunë) edhe formalisht, FVK është pranuar në CEV.

“Prej sot FVK-ja është anëtare me të drejta të plota në Konfederatën Evropiane të Volejbollit. Kundërshtimi i ashpër i Federatës serbe nuk u morr parasysh nga delegatët e Asamblesë dhe as që u diskutua. Urime Kosovë”, shkruan në njoftimin e FVK-së.

Në këtë mënyrë, Kosova është bërë anëtarja e 56-të e CEV-it. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori