LAJMI I FUNDIT:

Konfiskimi i rreth 33 kg drogë në Vërmicë, policia gjen edhe dy vetura të personave të dyshuar

Konfiskimi i rreth 33 kg drogë në Vërmicë, policia gjen edhe dy vetura të personave të dyshuar

Rreth 33 kilogramë marihuanë janë konfiskuar para dy ditësh në bjeshkët e Vërmicës, lidhur me rastin policia ditën e premte ka gjetur edhe dy vetura, të cilat dyshohen se ishin pronë e personave të dyshuar.

Njëri nga të dyshuarit është shtetas i Shqipërisë, transmeton Telegrafi.

“Bjeshka e fshatit Vërmicë 22.02.2024 – 17:00. Lidhur me rastin e më hershëm ku ishin konfiskuar rreth 33 kg marihuanë dhe ishte arrestuar një i dyshuar, më datë 23.02.2024 rreth orës 21:00 njësitet e PKK Vërmicë kanë gjetur dy vetura të cilat ishin pronë e të dyshuarve në rast”, thuhet në njoftim.


Konfiskohen mbi 33 kilogramë marihuanë në bjeshkët e Vërmicës, arrestohet një person - tjetri arratiset
Lexo po ashtu Konfiskohen mbi 33 kilogramë marihuanë në bjeshkët e Vërmicës, arrestohet një person - tjetri arratiset

Njësiti i anti-drogës në Prizren në prezencë të avokatit mbrojtës kanë hapur veturën e njërit nga të dyshuarit mashkull shtetas i Shqipërisë, ku kanë gjetur dhe konfiskuar 55.84 gram kokainë.

Rasti është duke u hetuar. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
E trishtë, i bien dyert e oborrit - 3 vjeçari ndërron jetë në Spitalin e Gjakovës

E trishtë, i bien dyert e oborrit - 3 vjeçari ndërron jetë në Spitalin e Gjakovës

Kronika e Zezë
Iu refuzua hyrja në Kosovë, shtetasi i huaj arrestohet në Merdar për hyrje ilegale

Iu refuzua hyrja në Kosovë, shtetasi i huaj arrestohet në Merdar për hyrje ilegale

Kronika e Zezë
Osmani me një video-mesazh për mërgimtarët: Dyert, zemrat dhe shtëpitë tona janë të hapura, sepse ju i jepni shpirt Kosovës

Osmani me një video-mesazh për mërgimtarët: Dyert, zemrat dhe shtëpitë tona janë të hapura, sepse ju i jepni shpirt Kosovës

Lajme
Beleri lë qelinë, niset për në Strasburg për t’u betuar si eurodeputet

Beleri lë qelinë, niset për në Strasburg për t’u betuar si eurodeputet

Lajme
Shqiptari humb jetën në Gjermani, dyshimet flasin për vrasje

Shqiptari humb jetën në Gjermani, dyshimet flasin për vrasje

Lajme
Vazhdon ballafaqimi me zjarre në Maqedoninë e Veriut, paralajmërohen ndihmë nga disa shtete

Vazhdon ballafaqimi me zjarre në Maqedoninë e Veriut, paralajmërohen ndihmë nga disa shtete

Lajme
Kalo në kategori