LAJMI I FUNDIT:

Koke dëshiron që Spanja të rikthej ‘Tika-takan’

Koke dëshiron që Spanja të rikthej ‘Tika-takan’

Spanja duhet të rikthejë stilin e lojës “tiki-taka” që aplikohet nga Bracelona, mendon mesfushori spanjoll Koke.

Reklama

Ylli i Atletico Madridit ka thënë se “Furia e Kuqe” duhet ta rikthej stilin e saj të lojës, që i kishte mundësuar të shpallej kampion i Evropës, dhe kjo sipas atij është mënyra e vetme për ta mbrojtur titullin.

Këto komente ai i bëri në prag të përballjes me Italinë në fazën e parë të eliminimit direkt në Facebook, transmeton Koha.net.

“Tiki-taka ka bërë gjëra të mëdha për ne dhe na ka sjell shumë sukses. Ne mund të bëjmë një përzierje të kësaj ‘furie të kuqe’ me ‘tiki-taka, që do të ishte shumë mirë për Spanjën. Ne jemi konkurrues dhe aty ka njerëz që duan të fitojnë”, është shprehur Koke, raporton Goal.

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori