LAJMI I FUNDIT:

Klubi i tij u tërhoq nga garat, Valmir Veliu shkon në huazim te kolonia shqiptare e Istanbulspor

Klubi i tij u tërhoq nga garat, Valmir Veliu shkon në huazim te kolonia shqiptare e Istanbulspor

Valmir Veliu që ka kontratë me Gaziantepin, do ta vazhdojë si huazim deri në fund të sezonit te Istanbulspor.

Reklama

Gaziantepi dhe Hatayspori janë tërhequr nga garat pas tërmetit të rëndë që e goditi Turqinë më datën 6 shkurt.

Federata e Futbollit e Turqisë ua ka lejuar klubeve regjistrimin edhe të dy lojtarëve të huaj deri në fund të këtij edicioni.

Sulmuesi Veliu pret të ketë hapësirë edhe në radhët e Istanbulsporit, ku aty gjen lojtarë shqiptarë të tjerë si Valon Ethemi, Eduard Rroca, Jemir Topalli, Sindrit Guri dhe Florijan Loshaj.

Veliu u transferua te Gaziantepi verën e vitit të kaluar nga skuadra e Llapit, ndërsa ka kontratë deri në vitin 2025.

Lojtari në një intervistë për Koha.net ka thënë se e kanë pritur shumë mirë në klubin e ri dhe se do të jap maksimumin.

22-vjeçari në 15 ndeshje të luajtura ka shënuar një gol dhe ka kontribuar me një asistim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

Ndërkombëtare
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori