LAJMI I FUNDIT:

Klopp pranon se ka pritur gjatë për t’i përmirësuar gabimet te Liverpooli

Klopp pranon se ka pritur gjatë për t’i përmirësuar gabimet te Liverpooli

Jurgen Klopp ka pranuar se mund ta ketë lënë shumë vonë për të ndryshuar ‘gjëra të mëdha’ në Liverpool pas vështirësive të tyre këtë sezon.

Reklama

Katër shpresat kryesore të Reds duken të vdekura dhe të varrosura, pasi ata ishin 12 pikë larg Newcastle dhe Manchester United pas barazimit 2-2 me Arsenalin muajin e kaluar.

Që atëherë, ata kanë arritur gjashtë fitore dhe megjithëse tani janë vetëm një pikë larg katër të parave.

Man United ka një 'armë sekrete' për të mposhtur Liverpoolin për shërbimet e mbrojtësit të Ajaxit
Lexo po ashtu Man United ka një 'armë sekrete' për të mposhtur Liverpoolin për shërbimet e mbrojtësit të Ajaxit

Kjo do të thotë që skuadra e Klopp tani duhet të mbështetet te Neëcastle dhe Djajtë e Kuq për të humbur pikë nëse duan të marrin mrekullisht një vend në Ligën e Kampionëve – edhe nëse fitojnë tre ndeshjet e mbetura.

Përpara udhëtimit të tyre në Leicester të hënën, kur u pyet për përmirësimin e formës së skuadrës së tij, Klopp tha: “Kam folur shpesh për këtë, ne u përpoqëm t’i jepnim vetes një shans për një fillim të ri, provuam gjëra të ndryshme futbolli”.

“Ne kishim 8 ose 9 ditë për stërvitje ndërmjet ndeshjeve, donim pothuajse të fillonim sezonin e ri tashmë, ishte një frymë e freskët për të gjithë ne”.

Liverpool po mbështetet në Newcastle ose Manchester United për të rrëshqitur në javët e fundit

“Ne duam ta kontrollojmë lojën ndryshe, ta mbrojmë atë ndryshe, të ndërtojmë ndryshe, është vërtet argëtim i mirë për ne, të krijojmë diçka të re. Pastaj erdhën rezultatet dhe nuk është një rastësi e plotë”.

“Ndonjëherë duhet të ndryshosh gjëra të mëdha, shumicën e kohës vetëm gjëra të vogla, por ndonjëherë duhet të ndryshosh gjëra të mëdha, kjo është e qartë”.

“Ne kishim një arsye të mirë për të ndryshuar gjërat, imagjinoni se e ndryshuam pasi pothuajse fituam katër trofe sezonin e kaluar”, ka shtuar më tej gjermani.

Klopp: Liverpooli është tërheqës për lojtarët edhe pa Ligë të Kampionëve
Lexo po ashtu Klopp: Liverpooli është tërheqës për lojtarët edhe pa Ligë të Kampionëve

Klopp më pas vazhdoi të pranojë ndryshimet teksa shtoi: “Ndoshta e filluam këtë sezon pak vonë”.

Ndër ndryshimet ka parë që Trent Alexander-Arnold të luajë një rol hibrid në mesfushë, duke ardhur në pozicionet qendrore kur Reds kanë topin.

Ka qenë një sezon zhgënjyes për Reds, të cilët ndonjëherë kanë lënë të kuptohet se mund të rikthehen në formë, përpara se të bëjnë një seri tjetër të keqe të ndeshjeve.

Përmirësimi i fundit i Liverpool-it ndoshta ka ardhur shumë vonë për të shpëtuar një vend në top katërshe

Fitorja e tyre 7-0 ndaj Manchester United në mars, u pasua me humbje ndaj Bournemouth dhe Man City, si dhe barazime ndaj Chelseat dhe Arsenalit.

Meqenëse ata kanë fituar gjashtë ndeshje, duke shënuar 17 gola në proces dhe janë rikthyer në luftë për top katërshe. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori