LAJMI I FUNDIT:

Klopp: Liverpooli është tërheqës për lojtarët edhe pa Ligë të Kampionëve

Klopp: Liverpooli është tërheqës për lojtarët edhe pa Ligë të Kampionëve

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është i bindur se dyshimet rreth kualifikimit në Ligën e Kampionëve nuk do të dëmtojnë planet e tyre në tregun e transferimeve.

Reklama

Reds aktualisht janë në vendin e pestë dhe shkojnë në Leicester City të hënën në mbrëmje, në ndeshjen e javës së 36-të.

Ekipi nga Anfield pret gabime nga Manchester Unitedi dhe Neëcastle për tu kualifikuar në Ligën e Kampionëve, por Klopp mendon se Reds janë tërheqës për lojtarët edhe nëse nuk kualifikohen në garën elitare për klube.

Klopp nuk mendon për top katërshe: Duhet të kemi kujdes edhe nga Brightoni
Lexo po ashtu Klopp nuk mendon për top katërshe: Duhet të kemi kujdes edhe nga Brightoni

“Kur flas me një lojtar – nëse më lejohet të flas me një lojtar – nuk mund të themi për momentin nëse kemi futboll në Ligën e Kampionëve. Pra, nëse tashmë po flasim, atëherë është e qartë se ai tashmë e di për atë situatë”, ka thënë fillimisht Klopp.

“Por, kjo është vetëm një gjë e përgjithshme. Unë mendoj se nëse i bashkohesh një klubi, do të arrish diçka së bashku me klubin”.

“Nuk do të blejmë lojtarë të mbivlerësuar”, Klopp zbulon strategjinë e Liverpoolit
Lexo po ashtu “Nuk do të blejmë lojtarë të mbivlerësuar”, Klopp zbulon strategjinë e Liverpoolit

“Është e qartë se ne duhet të jemi pjesë e Ligës së Kampionëve, të luftojmë për trofe dhe gjëra të tilla. Nëse doni të jeni pjesë e kësaj, ju jeni më se të mirëpritur. Ne nuk mund të garantojmë këtë vit futbollin e Ligës së Kampionëve”.

“Por, gjithçka tjetër është njësoj si më parë: një klub fantastik me një ekip futbolli vërtet të mirë – dhe një më i mirë shpresojmë vitin e ardhshëm. Është vërtet kaq e thjeshtë. Ende Liverpool. Ne jemi vërtet tërheqës për shumë lojtarë”, përfundoi trajneri i Reds. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori