LAJMI I FUNDIT:

“Nuk do të blejmë lojtarë të mbivlerësuar”, Klopp zbulon strategjinë e Liverpoolit

“Nuk do të blejmë lojtarë të mbivlerësuar”, Klopp zbulon strategjinë e Liverpoolit

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka thënë se është i gatshëm të punojë edhe një “listë B” për tregun e transferimeve të kësaj vere, pasi nuk dëshiron t’i blejë lojtarët që ju kanë vendosur çmim shumë të lartë.

Reklama

Klopp e pranon se ata do të ndryshojnë objektivat nëse çmimet zbulohen se janë shumë të fryra nga ekipet.

“Ne nuk mund ta blejmë lojtarin atëherë. Nëse ata janë të mbivlerësuar, ne nuk mund ta bëjmë. Do të sjellim lojtarë. Jam shumë i sigurt se do të sjellim lojtarët që duam dhe ata që do të na ndihmojnë. Unë jam shumë i sigurt për këtë”, ka thënë fillimisht Klopp.

Klopp po përgatitet të rindërtojë Liverpoolin - kështu mund të duket sezonin e ardhshëm
Lexo po ashtu Klopp po përgatitet të rindërtojë Liverpoolin - kështu mund të duket sezonin e ardhshëm

“Asnjëherë nuk e dini 100 për qind derisa të nënshkruhen, por kjo nuk është e re që disa klube mund të përpiqen të rrisin çmimet”.

“Më lejoni ta them kështu: ju identifikoni një pozicion dhe nuk keni vetëm një opsion për pozicionin. Kjo do të thotë se ata duhet të jenë të gjithë të mirë, për të qenë i sinqertë shumë të mirë, ju mund të keni një të preferuar”.

“Por nëse klubi tjetër nuk dëshiron të shesë ose dikush tjetër do të paguajë çmimin, ne nuk mund të shkojmë me të, por zakonisht kemi marrë lojtarët që donim”, përfundoi trajneri i Reds. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori