LAJMI I FUNDIT:

Klopp nuk mendon për top katërshe: Duhet të kemi kujdes edhe nga Brightoni

Klopp nuk mendon për top katërshe: Duhet të kemi kujdes edhe nga Brightoni

Liverpooli ka marrë një fitore minimale 1-0 ndaj Brentfordit, por shumë të rëndësishme për ecurinë e kampionatit.

Reklama

Goli i vetëm në këtë duel erdhi nga Mohamed Salah pas 13 minutave lojë, ku egjiptiani u asistua nga qendërmbrojtësi Virgil Van Dijk.

I lumtur me fitoren ndaj Brentfordit është shprehur trajneri gjerman i Liverpoolit, Jurgen Klopp, duke thënë se ka qenë një nga ndeshjet më të mira në aspektin defensivë.

Liverpooli rrit presionin ndaj Man United me fitoren ndaj Brentfordit
Lexo po ashtu Liverpooli rrit presionin ndaj Man United me fitoren ndaj Brentfordit

“Ishte ndeshja më e mirë që kemi zhvilluar në aspektin mbrojtës sa i përket goditjeve standarde. Fituam kundër skuadrës më të mirë dhe më kreative në këtë aspekt”.

“Nuk u lejuam kundërshtarëve asnjë shans, duke u përballur siç duhet me kaq goditje standarde kundër. Bravo djemve, ishin shumë të përqendruar. Pashë shumë gjëra pozitive në këtë ndeshje”, deklaroi Klopp.

Përkundër fitores së rëndësishme, Klopp ka pak shpresa për vendin e katërt, pasi kanë një pikë më pak se United, por dy ndeshje më shumë të zhvilluara.

“Nuk do të blejmë lojtarë të mbivlerësuar”, Klopp zbulon strategjinë e Liverpoolit
Lexo po ashtu “Nuk do të blejmë lojtarë të mbivlerësuar”, Klopp zbulon strategjinë e Liverpoolit

Klopp thotë se duhet të kenë kujdes nga Brighotni, pasi ata mund t’i kalojnë në renditje.

“Nëse United fiton dy ndeshjet shkon në shtatë pikë mbi ne. Dhe praktikisht do të quhej e mbyllur gara për një vend në Ligën e Kampionëve”.

“Pastaj është Brighton. Nëse ata i fitojnë të gjithë ndeshjet e tyre, që ka shumë mundësi të ndodhë, do të renditen sipër nesh”, deklaroi trajneri gjerman. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori