LAJMI I FUNDIT:

Man United ka një ‘armë sekrete’ për të mposhtur Liverpoolin për shërbimet e mbrojtësit të Ajaxit

Man United ka një ‘armë sekrete’ për të mposhtur Liverpoolin për shërbimet e mbrojtësit të Ajaxit

Manchester United ka një armë sekrete për të fituar nënshkrimin e mbrojtësit të Ajaxit, Jurrien Timber këtë verë.

Timber ka qenë një objektiv kryesor transferimi për Erik ten Hag , i cili e njeh mirë lojtarin që nga koha e tij që drejtonte skuadrën holandeze.


21-vjeçari u përfol për një lëvizje në Old Trafford verën e kaluar, por u zotua për besnikërinë e tij ndaj klubit të Amsterdamit.

Megjithatë, spekulimet kanë vazhduar të rriten rreth destinacionit të ardhshëm të Timber, me Liverpoolin që thuhet gjithashtu i interesuar për qendërmbrojtësin.

E dashura e holandezit u tha se ishte në kërkim të shtëpisë në Merseyside në fillim të këtij muaji, duke sugjeruar se një lëvizje në Anfield ishte në plan.

Në të vërtetë, Timber kohët e fundit konfirmoi qëllimin e tij për t’u larguar nga Ajax këtë verë, dhe ndërsa destinacioni i tij mbetet i paqartë, United mund të ketë një mashtrim në mëngë për ta ndihmuar atë ta josh në Teatrin e Ëndrrave.

Nga Gvardiol, Bellingham dhe Barella – zbulohet lista e dëshirave me nëntë blerjet që synon Liverpooli
Lexo po ashtu Nga Gvardiol, Bellingham dhe Barella – zbulohet lista e dëshirave me nëntë blerjet që synon Liverpooli

Djajtë e Kuq janë të pajisur mirë në mbrojtjen qendrore, megjithëse aftësia e Timber për të luajtur si mbrojtës i djathtë, siç ka bërë për Holandën, mund të jetë e dobishme.

Diogo Dalot dhe Aaron Wan-Bissaka të dy janë përfolur për largime dhe Ten Hag mendohet se dëshiron të shtojë një mbrojtës të djathtë në radhët e tij.

Ndërsa ai do të ndihmonte në sigurimin e konkurrencës për Virgil van Dijk dhe Ibrahima Konate brenda mbrojtjes së Jurgen Klopp.

Kështu, Timber nuk do të donte të shkonte të garonte te The Reds për një vend, andaj do të preferonte të shkonte në Old Trafford, aty ku do të kishte vendin më të sigurt. /Telegrafi/