Liverpool do të jetë nikoqir i kampionit në fuqi të Anglisë, Manchester City në kuadër të javës së 12-të në Ligën Premier.

The Reds aktualisht zënë pozitën e parë në tabelë me 31 pikë pas 11 takimeve, gjashtë më shumë se rivalët e të dielës City.

E për këtë takim trajneri Jurgen Klopp, ka marrë lajme të mira pasi ka konfirmuar rikthimin e dy lojtarëve nga lëndimet.

Qendërmbrojtësi holandez Virgil Van Dijk është i gatshëm dhe pritet të luaj nga minuta e parë, ndërsa nga lëndimi është rikthyer edhe kapiteni Jordan Henderson.

Jurgen Klopp dhe Virgil van Dijk. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Ndërkohë The Reds nuk do të mund të llogarisin në tre futbollistë të lënduar për këtë takim të rëndësishëm.

Joel Matip vazhdon të mbetet jashtë shkaku i lëndimit, ndërsa Klopp nuk do të mund të llogarit edhe në mbrojtësin anësor Nathaniel Clyne.

Mungesa tjetër për skuadrën nga Anfield është ajo e Xherdan Shaqirit që vazhdon të qëndrojë jashtë fushave shkaku i një problemi muskulor. /Telegrafi/