LAJMI I FUNDIT:

Klopp flet për potencialin e Arthurit: Liverpooli luan ndryshe nga Juventusi, këto janë gjërat që më pëlqejnë tek ai

Klopp flet për potencialin e Arthurit: Liverpooli luan ndryshe nga Juventusi, këto janë gjërat që më pëlqejnë tek ai

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, shpreson që Arthur Melo të jetë në gjendje të luajë përballë Napolit në Ligën e Kampionëve, duke shtuar se e di që lojtari nuk ia arriti të luajë te Juventusi, por potenciali ekziston te ai. 

Reklama

Mesfushori e bëri transferimin në ditën e fundit dhe detajet e publikuara nga Juventus ishin dukshëm të ndryshme nga ato që mendohej fillimisht.

Besohej se ishte një huazim i thatë, por në vend të kësaj, Bianconerët njoftuan se Liverpool ka paguar 4.5 milionë euro për huazimin dhe ka një opsion për të blerë lojtarin për 37.5 milionë euro të tjera.

Jurgen Klopp shpjegoi në konferencë për shtyp se lojtari nuk do të luajë ndaj Evertonit, por shpreson ta ketë në Ligën e Kampionëve.

“Ndeshja ndaj Evertonit? Informacioni im është se kjo nuk do të ndodhë deri nesër. Të gjithë shpresojmë se do të jetë për Napolin”.

“Jam shumë i lumtur për këtë transferimin e tij. Çfarë sjell ai? Ai është një futbollist vërtet i mirë. Një karrierë shumë emocionuese tashmë dhe është ende i ri. Ai po vjen në moshën më të mirë për një futbollist”.

“Ai jep ritëm, është një pasues shumë i mirë, shpejtësi me topin, i sigurt me topin, shumë i mirë në zona të ngushta. Me pëlqen shume”, deklaroi Klopp.

Juventusi kishte qenë aq i etur për ta hequr qafe Arthurin nga librat e tyre, saqë në fillim të verës ata ishin përgatitur ta huazonin falas te Valencia, duke paguar edhe gjysmën e pagës së tij.

Lojtari nuk luajti rregullisht me Max Allegri, por as me paraardhësin e tij, Andrea Pirlon.

“Pse mund të huazosh një lojtar si ky? Sepse nuk funksionoi 100 për qind te Juventusi. Por unë e shoh këtë më tepër si pozitive sepse potenciali është aty. Ne luajmë ndryshe nga Juve. Të gjithë menduam se ai mund të përshtatej mjaft mirë, kështu që unë jam shumë i kënaqur”, deklaroi Klopp.

26-vjeçari bëri vetëm 63 paraqitje për Juventusin, duke kontribuar me një gol dhe një asistim. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Përfaqësuesja e Kosovës
Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Ligat tjera
Kalo në kategori