LAJMI I FUNDIT:

Klauzola interesante e Gosens te Interi

Klauzola interesante e Gosens te Interi

Robin Gosens para pak ditësh ka kompletuar transferimin te Interi në formë huazimi nga Atalanta.

Reklama

Lojtari nënshkroi kontratën me Nerazzurët, derisa tani është zbuluar edhe klauzola që ka në marrëveshje.

Sipas asaj që raporton Get Football Neës Germany, Gosens ka një klauzolë të çuditshme me kampionin e Serie A-së.

Gosens me fjalim emocional falënderon Atalantan pas kalimit te Interi
Lexo po ashtu Gosens me fjalim emocional falënderon Atalantan pas kalimit te Interi

Mësohet se marrëveshja fillestare është për 18 muajt e ardhshëm dhe jo vetëm gjashtë muaj – me obligim për ta blerë për rreth 25 milionë euro dhe bonuset.

Kjo klauzole aktivizohet më pas edhe në momentin kur Interi shënon golin e parë në edicionin 2022/23.

Kur lëvizja të bëhet permanente, Gosens do të nënshkruajë kontratën e re me Interin që e mbanë atë deri në vitin 2026 në Giuseppe Meazza. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

La Liga
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Kalo në kategori