LAJMI I FUNDIT:

Gosens me fjalim emocional falënderon Atalantan pas kalimit te Interi

Gosens me fjalim emocional falënderon Atalantan pas kalimit te Interi

Robin Gosens ka zgjedhur fanellën me numrin 18 te Interi dhe i ka dërguar një mesazh të ëmbël lamtumire Atalantës përpara se të shpjegojë se pse kaloi në “San Siro”.

Reklama

Mbrojtësi i krahut përfundoi transferimin e tij sot si huazim me detyrimin blerje për 25 milionë euro.

“Kanë kaluar më shumë se katër vjet që kur mbërrita në Atalanta si një i ri i panjohur”.

View this post on Instagram

A post shared by Robin Gosens (@robingosens)

“Ky klub më dha mundësinë për të luajtur në Serie A dhe besimin për t’u rritur si lojtar dhe mbi të gjitha si njeri. Që në minutën e parë kam dhënë gjithçka për këtë fanellë dhe Bergamo do të jetë gjithmonë një qytet i veçantë për mua dhe familjen time. Kam pasur përvoja të pabesueshme këtu, kam gjetur miq për jetën dhe djali im ka lindur gjithashtu këtu!”.

Zyrtare: Gosens lojtar i Interit
Lexo po ashtu Zyrtare: Gosens lojtar i Interit

“Pra, faleminderit tifozëve që më kanë mbështetur gjithmonë, faleminderit shokëve të skuadrës që më ndihmuan të rritem në çdo seancë stërvitore, faleminderit stafit që besoi tek unë dhe faleminderit klubit që më dha mundësinë të luaja në një ligë të madhe”.

“Megjithatë, në futboll ka mundësi që vijnë vetëm një herë dhe kjo është arsyeja pse jam shumë i lumtur që nënshkrova për Interin!”.

View this post on Instagram

A post shared by Robin Gosens (@robingosens)

“Shpresoj se e keni vlerësuar punën dhe përpjekjen time. Ciao, Robin.”, ka shkuar gjermani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

Premier League
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
Nga një pamje ferri, në një parajsë të vërtetë për lojtarët - brenda terrenit stërvitor të Newcastle United

Nga një pamje ferri, në një parajsë të vërtetë për lojtarët - brenda terrenit stërvitor të Newcastle United

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Negreira akuzon Barcelonën për ‘cinizëm’ dhe paralajmëron për ‘mashtrim procedural’

Negreira akuzon Barcelonën për ‘cinizëm’ dhe paralajmëron për ‘mashtrim procedural’

La Liga
Kane i thotë kryetarit të Tottenhamit ta shesë te Man Utd

Kane i thotë kryetarit të Tottenhamit ta shesë te Man Utd

Premier League
Kalo në kategori