LAJMI I FUNDIT:

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

Real Madrid vazhdoi rekordin e tij qind për qind në Ligën e Kampionëve këtë sezon me një fitore të shkëlqyer 4-2 ndaj Napolit në Santiago Bernabeu. Dy gola të vonshëm siguruan fitoren, i pari nga të cilët erdhi nga 19-vjeçari Nico Paz, i cili shënoi golin e tij të parë për klubin në këtë proces.

Paz hyri në ndeshje në pjesën e dytë me rezultatin e barabartë 2-2. Megjithatë, ishte ai që dëshmoi se ishte krijuesi i diferencës, duke gjuajtur nga jashtë zonës së penalltisë për t’i dhënë epërsinë Real Madridit.

Ishte një moment krenarie për Paz, i cili përshkroi emocionet e tij në një intervistë pas ndeshjes me Movistar+.

Real Madridi fiton me spektakël ndaj Napolit dhe kualifikohet si lider i grupit
Lexo po ashtu Real Madridi fiton me spektakël ndaj Napolit dhe kualifikohet si lider i grupit

“Unë jam shumë i lumtur. Kjo është një ëndërr. Për një moment nuk mund ta besoja. Ndihem shumë i lumtur që kam ndihmuar ekipin”, ka thënë fillimisht Paz.

Paz zbuloi gjithashtu urimet që ka marrë nga grupi i Real Madridit për shënimin e golit të tij të parë për klubin.

“Shokët e mi të skuadrës në akademi më përgëzuan, ashtu si e gjithë skuadra. Ne jemi një grup i mrekullueshëm. Ancelotti më përgëzoi”, përfundoi 19-vjeçari.

Spanjolli ka mundësi të lërë gjurmë në skuadrën e Real Madridit për shkak të krizës së vazhdueshme të lëndimeve, dhe ai sigurisht që ka vulosur autoritetin e tij me atë gol kundër Napolit. Ai tani mund të shtyjë për të fituar një vend titullari kundër Granadës të shtunën. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Kapiteni i Sllovenisë shpërthen ndaj tifozëve dhe Luka Doncicit: Shkaku i tyre shumë basketbollistë duan të largohen nga Kombëtarja

Kapiteni i Sllovenisë shpërthen ndaj tifozëve dhe Luka Doncicit: Shkaku i tyre shumë basketbollistë duan të largohen nga Kombëtarja

Ndërkombëtare
Futbollisti më i vlefshëm i çdo viti nga 2004 – vetëm shtatë lojtarë në listë

Futbollisti më i vlefshëm i çdo viti nga 2004 – vetëm shtatë lojtarë në listë

Ndërkombëtare
Zbulohet çmimi i kërkuar nga Sivasspori për Rey Manaj, konfirmohet nga trajneri

Zbulohet çmimi i kërkuar nga Sivasspori për Rey Manaj, konfirmohet nga trajneri

Ligat tjera
Guardiola bën parashikimin për fituesin e titullit në Serie A

Guardiola bën parashikimin për fituesin e titullit në Serie A

Serie A
Trajneri i gjigantit evropian ‘kërcënohet’ me shkarkim, merr ultimatum nga klubi

Trajneri i gjigantit evropian ‘kërcënohet’ me shkarkim, merr ultimatum nga klubi

Bundesliga
Kalo në kategori