LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi fiton me spektakël ndaj Napolit dhe kualifikohet si lider i grupit

Real Madridi fiton me spektakël ndaj Napolit dhe kualifikohet si lider i grupit

Real Madrid ka fituar me rezultat 4-2 ndaj Napolit në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve në “Santiago Bernabeu.

Mysafirët kaluan të parët në avantazh me anë të Giovanni Simeones i cili shënoi në minutën e nëntë për t’i dhënë avantazhin prej 1-0 Napolit.

Real Madridi reagoi menjëherë dhe që në aksionin e radhës arritën të barazojnë shifrat në 1-1 me anë të Rodrygos, i cili në minutën e 11-të bëri një goditje të jashtëzakonshme e cila përfundoi në cepin e portës së Meret.

Madrilenët rikthyen rezultatin dhe morën epërsinë në minutën e 22-të, ku një harkim perfekt të David Alabas e shfrytëzoi për mrekulli Jude Bellingham që me kokë arriti të mposht lehtësisht portierin mysafir.

Deri në përfundim të pjesës së parë, madrilenët patën edhe një mundësi me Brahim Diaz për të shënuar golin e tretë por që topi përfundoi jashtë portës.

Me epërsi minimale të Real Madridit përfundoi 45 minutëshi i parë i takimit.

Napoli barazoi shifrat në minutën e 47-të ku autor i golit ishte Frank Anguissa.

Joselu humbi një mundësi të artë shënimi në minutën e 61-të për t’i dhënë epërsinë madrilenëve.

Sulmuesi spanjoll pati edhe një mundësi tjetër në minutën e 78-të por përsëri nuk arriti të gjejë dot rrugën e rrjetës.

Madrilenët gjetën golin e tretë në minutën e 83-të përmes talentit nga akademia Nico Paz i cili nga një distancë e largët arriti të mposht portierin Alex Meret.

Goli i cili fundosi përfundimisht Napolin erdhi në minutën e 94-të, ku pas shumë tentimeve Joselu arriti të shënojë për rezultatin 4-2.

Deri në fishkëllimën e fundit nuk pati më gola dhe Real Madridi mori fitoren e cila i siguron atyre kualifikimin si lider i grupit./Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

La Liga
Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Premier League
Kalo në kategori