LAJMI I FUNDIT:

Kimmich thyen heshtjen për kalimin e mundshëm te Barcelona

Kimmich thyen heshtjen për kalimin e mundshëm te Barcelona

Joshua Kimmich i Bayern Munichit ka adresuar zërat që e lidhin atë me një transferim të mundshëm te Barcelona, duke theksuar se për momentin ai nuk është duke u marrë me spekulime.

“Tani për tani, nuk po mendoj për këtë. Siç kam thënë më parë, prioriteti im fillimisht është të bisedoj me Bayernin”, ka deklaruar mesfushori.

Më tej, ylli gjerman nuk ka mohuar admirimin ndaj dy klubeve spanjolle të futbollit, duke shprehur respektin e tij për Barcelona dhe Real Madridin si klube me një trashëgimi sportive impresive. Komentet e tij vijnë para ndeshjes së Bayernit kundër Real Madridit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, e cila mund të ketë ndikuar në përmendjen e këtyre klubeve nga Kimmich.


Kimmich tregon se si planifikon të ndalojë Viniciusin
Lexo po ashtu Kimmich tregon se si planifikon të ndalojë Viniciusin

“Por sigurisht, Barcelona dhe Real Madridi janë klube të mrekullueshme me një histori të mahnitshme”, shtoi superylli gjerman.

Ndërkohë, 29-vjeçari ka ndërmarrë hapa drejt menaxhimit të karrierës së tij në mënyrë të pavarur, pasi ka zgjedhur të mos vazhdojë bashkëpunimin me agjentët e tij dhe të negociojë kontratat e ardhshme vetë. Kimmich thekson avantazhin e të qenit pjesë e procesit të negociatave dhe të marrë vendime të informuara që do të kenë ndikim në të ardhmen e tij dhe të familjes së tij.

Situata kontraktuale e Kimmich me Bayern Munich, i cili ka kontratë deri në vitin 2025, ngjall vëmendjen e klubeve si Barcelona, e cila pranohet të jetë shumë e interesuar për lojtarin. Raportohet se Bayerni është i hapur për një shitje në verë, nëse Kimmich nuk nënshkruan një zgjatje të kontratës për të parandaluar largimin e tij pa kompensim pas përfundimit të kontratës së tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Njihuni me shqiptarin e parë që mban flakën Olimpike - Shkumbin Muçolli, CEO i Burger King Kosova dhe shumë shteteve tjera nga rajoni

Njihuni me shqiptarin e parë që mban flakën Olimpike - Shkumbin Muçolli, CEO i Burger King Kosova dhe shumë shteteve tjera nga rajoni

Sport
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Luis Figo ka vetëm një pendim në karrierën e tij dhe nuk është transferimi i tij nga Barcelona te Real Madridi

Luis Figo ka vetëm një pendim në karrierën e tij dhe nuk është transferimi i tij nga Barcelona te Real Madridi

Ndërkombëtare
Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

UFC
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
ESPN zbulon listën me 25 lojtarët më të mirë të shekullit të 21-të, nuk mungojnë befasitë

ESPN zbulon listën me 25 lojtarët më të mirë të shekullit të 21-të, nuk mungojnë befasitë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori