LAJMI I FUNDIT:

Kimmich tregon se si planifikon të ndalojë Viniciusin

Kimmich tregon se si planifikon të ndalojë Viniciusin

Mesfushori i Bayernit, Joshua Kimmich, do të luajë si një mbrojtës i djathtë kur skuadra e tij të përballet me Real Madridin në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve të martën.

Ajo krijon një përballje mes superyllit gjerman dhe krahut të majtë të pamëshirshëm të Real Madridit, Vinicius Junior.

“Unë e di se ai është shumë i fortë në situatat një për një. Ashtu si Kylian Mbappe. Kështu që jam shumë i lumtur që do të përballem me të dhe do të konkurroj me të”, deklaroi Kimmich.


Formacioni më i mirë i mundshëm i Real Madridit që mund ta mposhtë Bayernin
Lexo po ashtu Formacioni më i mirë i mundshëm i Real Madridit që mund ta mposhtë Bayernin

“Të gjithë kemi disa dobësi dhe disa pika të forta. Nuk dua të flas për dobësitë e tij. Vinicius është një lojtar shumë shumë i fortë”.

“Duhet të përqendrohem, të mbrohem dhe kur të kem mundësi të sulmoj, sigurisht që dua ta bëj. Por, në fillim, ne duhet të fokusohemi në mbrojtjen dhe të fokusohemi në lojën tonë”, shtoi 29-vjeçari.

Rrjedhin pamjet nga fanella e dytë e Real Madridit për sezonin e ri - Bellingham shihet duke pozuar me të
Lexo po ashtu Rrjedhin pamjet nga fanella e dytë e Real Madridit për sezonin e ri - Bellingham shihet duke pozuar me të

Kimmich ka përfunduar punën e tij pasi Vinicius ka rezultuar pothuajse e pamundur të ndalet në Ligën e Kampionëve të këtij sezoni. Braziliani nuk ka arritur të shënojë apo asistojë vetëm në një ndeshje që nga faza e grupeve.

Vini ka tri gola dhe pesë asistime në garë këtë sezon. Tri nga këto kontribute të golave ​​kanë ardhur në fazat e eliminimit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori