Me 31 janar në ora 24:00 është mbyllur afati kalimtarë në kampionatet në të forta në Evropë.

Përgjatë këtij muaji nuk munguan transferimet e mëdha dhe shumat marramendëse të paguara nga disa klube.

Këto janë transferimet më të bujshme të lojtarëve shqiptarë në këtë afat kalimtar të janarit 2017 (Foto) Këto janë transferimet më të bujshme të lojtarëve shqiptarë në këtë afat kalimtar të janarit 2017 (Foto)

Klubet e forta që janë të kompletuara nuk lëvizin shumë në këtë afat, ndërsa trend i ri është Superliga Kineze që ofroi shumë me emër nga Evropa e më gjerë.

Goal.com ka zgjedhur transferimet më të mira të janarit, ku nuk ka ftuar asnjë lojtarë jashtë Evropës.

Këto janë 10 transferimet më të shtrenjta të janarit në histori të futbollit (Foto) Këto janë 10 transferimet më të shtrenjta të janarit në histori të futbollit (Foto)

Nga Memphis Depay te Dimtri Payet më poshtë janë disa 10 transferimet më të mira të janari. /Telegrafi/

Stevan Jovetic | Inter to Sevilla

Memphis Depay | Manchester United to Lyon

Jese Rodriguez | Paris Saint-Germain to Las Palmas

Leon Bailey | Genk to Bayer Leverkusen

Yunus Malli | Mainz to Wolfsburg

Dimitri Payet | West Ham to Marseille

Julian Draxler Wolfsburg – PSG

Gabriel Jesus | Palmeiras to Manchester City

Morgan Schneiderlin | Manchester United to Everton

Demba Ba | Shanghai Shenhua to Besiktas