LAJMI I FUNDIT:

Këta futbollistë kanë bërë më shumë asistime gjatë vitit 2016 në pesë ligat kryesore evropiane (Foto)

Këta futbollistë kanë bërë më shumë asistime gjatë vitit 2016 në pesë ligat kryesore evropiane (Foto)

Luis Suarez është futbollisti që ka asistuar më shumë gjatë gjithë vitit kalendarik 2016.

Reklama

Mund t’iu duket si befasi, por është e vërtetë që sulmues uruguaian i Barcelonës ka lënë pas vete shumë fantasiztë sa i përket asistimeve këtë vit.

Suarez ka arritur të asistoj më shume se të gjithë në vitin 2016, duke prirë në listën në këtë listë me 17 asistime, shkruan Telegrafi.

Vendi i dytë dhe i tretë ndahet nga bashkëlojtari i tij Lionel Messi dhe mesfushori francez, Dimitri Payet, të cilët kanë arritur të ndihmojnë shokët e skuadrave të tyre me nga 15 asistime.

Ndërsa, vendi i katërt dhe pestë ndahet nga mesfushori i PSG-së, Angel Di Maria dhe ai i Atletico Madridit, spanjolli Koke, të cilët kanë asistuar nga 14 herë në vitin kalendarik 2016. /Telegrafi/

Luis Suarez              – 17 asistime

Lionel Messi           – 15 asistime

Dimitri Payet          – 15 asistime

Angel Di Maria       – 14 asistime

Koke                          – 14 asistime

Në trend Sport

Më shumë
Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

La Liga
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori