LAJMI I FUNDIT:

Katër opsionet e bordit të Tottenham për të zëvendësuar Antonio Conte – italiani nuk është i pëlqyer më në Londër

Katër opsionet e bordit të Tottenham për të zëvendësuar Antonio Conte – italiani nuk është i pëlqyer më në Londër

Sezoni i turbullt i Tottenhamit arriti një nivel të ri të ulët të dielën, pasi Arsenali i mundi 2-0 në derbin e Londrës veriore. Një autogol i Hugo Lloris dhe një goditje e fuqishme nga Martin Odegaard i dha Topçinjve të tre pikët. Pra, me presionin në rritje ndaj Antonio Contes pas një tjetër pengese, Daily Express raporton se Daniel Levy po kërkon një zëvendësues për të.

Reklama

Mauricio Pochettino

Le të fillojmë me të dukshmen.

Mauricio Pochettino bëri mrekulli gjatë kohës së tij si trajner i Tottenhamit, duke i bërë ata një forcë në Ligën Premier dhe duke i udhëhequr ata në finalen e Ligës së Kampionëve në vitin 2019.

Dhe fakti brutal i çështjes është se, që nga shkarkimi i tij, Spurs kanë shkuar vetëm drejt greminës.

Pochettino do të ishte një zgjedhje e mirë në veri të Londrës dhe aktualisht është në dispozicion pas largimit të tij nga Paris Saint-Germain në verë.

Argjentinasi nuk ka mëri ndaj Spurs dhe, në të kaluarën, e ka bërë të qartë se do të ishte i hapur për një rikthim.

Thomas Tuchel

Ju thjesht nuk mund të anashkaloni një trajner të kalibrit të Thomas Tuchel, veçanërisht duke pasur parasysh disponueshmërinë e tij.

Gjermani është i lirë pas shkarkimit të tij nga Chelsea në shtator, me Blutë që mundohen që atëherë nën Graham Potter.

Joachim Low

Gjermani është një tjetër trajner i lirë në treg për momentin.

Low, i cili e udhëhoqi vendin e tij drejt lavdisë së Kupës së Botës në vitin 2014, është një strateg me profil të lartë që dëshiron të rikthehet në menaxhim pasi la postin e tij me ekipin kombëtar në 2021.

Luis Enrique

Shumë venë në dyshim logjikën e Barcelonës kur punësuan Luis Enrique si trajner në vitin 2014, me spanjollin që zëvendësoi të ndjerin Tito Vilanova.

Megjithatë askush nuk po e shqyrtonte atë në fund të sezonit të tij të parë në detyrë, me Barcelonën që fitoi tripletën mahnitëse për herë të dytë në historinë e tyre.

Enrique është në treg pas largimit të tij nga kombëtarja e Spanjës muajin e kaluar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori