Kjo është si një përrallë!

Supermodelja e viteve ’90, Kate Moss, ka jetuar në shumë kryeqytete botërore gjatë karrierës së saj të gjatë, por vitet e fundit ajo ka gjetur qetësinë e saj në një idil rural vetëm dy orë me makinë nga Londra.

Ajo rregulloi një shtëpi të vjetër prej guri në Cotswolds dhe enterieri i saj i pazakontë është vërtet për t’u lavdëruar.

Kate Moss dëshmoi pak ditë më parë në një proces gjyqësor ndërmjet ish të dashurit Johnny Depp dhe Amber Heard nga shtëpia e saj në afërsi të Londrës, transmeton Telegrafi.

Ish-modelja jeton prej disa vitesh atje, ku ka dekoruar me bollëk dhe stil një bukuri të vërtetë rurale, një vilë të vjetër prej guri në Cotswolds.

Reklama
Reklama

Përveç pjesës së jashtme prej guri, dritareve prej druri me xhama, gjelbërimit dhe hortikulturës së dizajnuar me kujdes përreth pronës, Kate Moss mendoi edhe për detajet e enterierit.

Një dhomë me mure të kuqe, një banjë luksoze ku kishte edhe një divan, portrete të shumta, detaje ari dhe bakri janë vetëm disa nga detajet që na emocionuan.

Interieri ndjek epokën e vjetër viktoriane të Britanisë, me të cilën Moss është padyshim i magjepsur sepse e gjithë shtëpia kullon antike.

Moss jeton në Cotswold me partnerin e saj aktual, Nikolai von Bismarck, një fotograf 35-vjeçar britaniko-gjerman.

Çifti është në një lidhje që nga viti 2015.

Reklama

/Telegrafi/