LAJMI I FUNDIT:

Karriera që u shkatërrua nga familja – Adebayor thotë se ka menduar vetëvrasjen pasi ata nuk e duan dhe vetëm i kërkojnë para (Foto)

Karriera që u shkatërrua nga familja – Adebayor thotë se ka menduar vetëvrasjen pasi ata nuk e duan dhe vetëm i kërkojnë para (Foto)

Emmanuel Adebayor, dikur njëri ndër sulmuesit më të fortë në Evropë, kam dhënë disa deklarata rrëqethëse për familjen e tij në një intervistë për So Foot.

Reklama

Ai ka luajtur për klub të mëdha si Arsenali, Manchester City e Real Madridit, ndërsa aktualisht luan te Istanbul Basaksehir.

Lojtari nga Togo ka treguar detaje të dhimbshme për jetën e tij private.

Adebayor me mamanë e tij

“U ndjeva sikur do të bëja vetëvrasje aq shumë herë. E kam mbajtur këtë me vete për vite dhe vite me radhë. Jam i lodhur që gjërat arritën në këtë fazë, por unë ndihem i lehtësuar kur kam folur për këtë”.

Gjithçka kjo ka të bëjë me familjen e Adebayor, ndërsa lojtari shpjegon edhe pse.

Adebayor me vëllanë e tij

“Karriera ime e futbollit do të përfundojë në tre apo katër vjet”.

“Unë shpesh ndryshoj numrin tim të telefonit, kështu që familja ime nuk mund të më kontaktojë. Ata më thërrasin jo për të pyetur se si jam, por për të kërkuar para”, ka treguar Adebayor.

Adebayor kur luante te Arsenal

Adebayor thotë se pikën më të ulët në karrierë e kishte te Tottenhami, kur edhe i kishin bërë magji të zezë, gjë që shtet nga Afrika e praktikojnë këtë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Ligat tjera
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

La Liga
Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Serie A
Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Bundesliga
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
Kalo në kategori