LAJMI I FUNDIT:

Juventusi gjen zëvendësuesin e Alex Sandros

Juventusi gjen zëvendësuesin e Alex Sandros

Alex Sandro i ka shkaktuar kokëdhimbje Juventusit, pasi do të jetë jashtë fushe deri në deri në gjashtë javë, duke i dhënë talentit adoleshent Dean Huijsen mundësinë për të hyrë në skuadrën e Massimiliano Allegrit.

Bianconerët kanë filluar të besojnë gjithnjë e më shumë te lojtarët e rinj në epokën e pas Andrea Agnelli, duke gjetur sukses me talente të ndryshëm, duke përfshirë Fabio Miretti, Nicolo Fagioli dhe Samuel Iling-Junior.

Juventusi është një nga klubet e pakta që ka një ekip të dytë në Itali dhe modeli i tyre tani po jep fryte, ndoshta duke dërguar një sinjal për skuadrat e tjera në Serie A në kërkimin e talenteve të radhës më të mirë italianë.

Conte ishte i pranishëm në ndeshjen Juventus-Lazio, ish drejtuesit dhe trajneri nuk kishin marrëdhënie të mira
Lexo po ashtu Conte ishte i pranishëm në ndeshjen Juventus-Lazio, ish drejtuesit dhe trajneri nuk kishin marrëdhënie të mira

Siç raportohet nga Tuttosport përmes TMW, mungesa e Alex Sandro e ka detyruar Allegrin të konsiderojë një zëvendësues të mundshëm në skuadër dhe ai ka identifikuar talentin e Juventus Next, Dean Huijsen si opsionin e duhur.

Ndërsa 18-vjeçari nuk ka gjasa të luajë shumë gjatë gjashtë javëve të ardhshme, atij mund t’i jepet shansi për të debutuar në ekipin e tij të parë dhe do të vazhdojë ngadalë integrimin e tij në skuadrën e Allegrit. /Telegrafi/

https://www.youtube.com/watch?v=nmn3KfXOUeU&pp=ygUMRGVhbiBIdWlqc2Vu

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Cristiano Ronaldo thyen një rekord shumë të pabesueshëm, por humbet një tjetër pa e goditur topin në Euro 2024

Cristiano Ronaldo thyen një rekord shumë të pabesueshëm, por humbet një tjetër pa e goditur topin në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori