LAJMI I FUNDIT:

Conte ishte i pranishëm në ndeshjen Juventus-Lazio, ish drejtuesit dhe trajneri nuk kishin marrëdhënie të mira

Conte ishte i pranishëm në ndeshjen Juventus-Lazio, ish drejtuesit dhe trajneri nuk kishin marrëdhënie të mira

Ish- trajneri i Juventusit, Interit dhe Tottenhamit, Antonio Conte ishte në Allianz Stadium të shtunën për të parë fitoren 3-1 të Bianconerëve ndaj Lazios.

Reklama

Ish-trajneri dhe mesfushori i Juventusit ishte në Allianz Stadium për të parë djemtë e Massimiliano Allegrit që siguruan fitoren e tyre të parë në shtëpi këtë sezon kundër Lazios të Maurizio Sarri.

Conte ishte në mesin e anëtarëve të klubit të legjendave me ish-lojtarë të tjerë të Juventusit si Sergio Brio dhe Ciro Ferrara.

Një video e kthimit të Conte në Allianz Stadium u postua në rrjetin social X nga tifozi i Juventusit, Raffaella Corsi.

Kthimi i Contes te Juventusi është vetëm një ëndërr
Lexo po ashtu Kthimi i Contes te Juventusi është vetëm një ëndërr

Conte ka pasur suksese të mëdha si lojtar dhe trajner te Juventsi, por kalimi i tij në drejtimin e Interit, prishi marrëdhëniet me tifozët dhe drejtuesit e klubit në atë kohë.

Madje shpesh ish presidenti Andrea Agnelli dhe Conte shiheshin duke pasur përplasje verbale në stadium, sidomos në kohën e COVID-19 kur në arenat e futbollit mungonin tifozët dhe çdo gjë dëgjohej. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori