Toby Alderweireld pritet të largohet nga Tottenham Hotspur gjatë afatit kalimtar të verës.

Mbrojtësi belg është i uritur për trofe dhe këtë gjë ia ka kumtuar tanimë edhe klubit të tij.

Manchester United ishte refuzuar vitin e kaluar për belgun, pasi Spurs nuk deshën të dëgjojnë për ofertat e tyre.

Por tani garës i është bashkuar edhe kampioni i ri i Italisë, Juventus që po e kërkon belgun.

Toby Alderweireld. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Sipas The Sun, Zonja e Vjetër është gati ta paguajë klauzolën e lojtarit e cila është 30 milionë euro.

Gjithsesi për lojtarin interesim ka shprehur edhe United e Chelsea, që nuk i kanë problem 30 milionë eurot.

Në fund do të jetë vet futbollisti që do të vendosë se cilës skuadër do t’i bashkohet. /Telegrafi/