LAJMI I FUNDIT:

Juventusi e do Jorginhon, Chelsea interesohet për shkëmbimin me Demiral

Juventusi e do Jorginhon, Chelsea interesohet për shkëmbimin me Demiral

Chelsea thuhet se është i interesuar për shkëmbimin e mesfushorit Jorginho me mbrojtësin e Juventusit, Merih Demiral.

Klubi i madh anglez dhe ai italian mund të bëjnë së bashku biznes këtë verë, pasi interesohen për emra të lojtarëve të njëri-tjetrit.

Juventusi ka kohë që e lidhet me transferimin e Jorginhos, ndërsa Chelsea tani pëlqen Demiralin.

Sipas mediumit Calciomercatoweb, Chelsea është i interesuar të nënshkruajë qendërmbrojtësin e Juventusit, Demiral, në një marrëveshje shkëmbimi me Jorginhon.

Reprezentuesi turk e kaloi sezonin e fundit si huazim te Atalanta, të cilët kanë vendosur të mos ushtrojnë opsionin e blerjes prej 18 milionë eurosh, ndërsa menaxheri i Juventusit, Allegri nuk e konsideron atë si pjesë të planeve të tij.

Chelsea mbetet në nevojë për përforcime në mbrojtje me largimin e Antonio Rudiger dhe Andreas Christiansen si dhe pasigurinë që rrethon të ardhmen e kapitenit të klubit Cesar Azpilicueta.

Reklama

Marrëveshja thuhet se mund të arrihet lehtë, pasi të dy futbollistët vlerësohen njësoj dhe asnjëra skuadër nuk pritet të paguajë ekstra para në shkëmbimin që pritet të ndodh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Kalo në kategori