LAJMI I FUNDIT:

Juventus dhe Real Madrid në garë për talentin Julian Alvarez – ai dëshiron të largohet nga River Plate dhe nuk kushton shumë

Juventus dhe Real Madrid në garë për talentin Julian Alvarez – ai dëshiron të largohet nga River Plate dhe nuk kushton shumë

Sulmuesi i River Plate, Julian Alvarez, ka tërhequr shumë vëmendje nga klubet e mëdha evropiane kohët e fundit, me Real Madridin dhe Juventusin, që janë në garë për të blerë argjentinasin.

Reklama

21-vjeçari ka të ngjarë të jetë lojtar i ardhshëm argjentinas që mund të zbarkojë në futbollin evropian, ndërsa River Plate po insiston që ai të  rinovojë kontratën.

Klubi argjentinas ka biseduar me agjentin e lojtarit, Fernando Hidalgo. Alvarez do ta nënshkruajë kontratën e re nëse “Los Millonarios” bie dakord ta shesë nëse një ofertë prej 20 milionë eurosh arrin në afatin kalimtar të ardhshëm.

River nuk dëshiron ta shesë Alvarezin, por sulmuesi beson se një lëvizje në Evropë do t’i rriste gjasat e tij që të launte në Kupën e Botës 2022 në Katar.

Juventus dhe Real Madrid janë skuadrat më të interesuara për Alvarezin, megjithëse Fiorentina , AC Milan dhe Bayer Leverkusen gjithashtu kanë mbajtur shprehur interesim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori