Juventusi duket se ka hequr dorë nga Nicolo Zaniolo dhe e ka orientuar vëmendjen kah anësori i Spezias, Daniele Verde.

Reklama

Bianconerët janë të angazhuar në përforcimin e fazës ofensive para fillimit të sezonit të ri për t’i dhënë më shumë kreativitet Massimiliano Allegrit.

Zonja e Vjetër kishte shprehur interesim për yllin e Romës, mirëpo shpejt u mësua se mund të kushtonte shtrenjtë.

(Foto: Instagram/daniele7verde)

Siç raporton TMW, Juventusi është duke i shqyrtuar alternativat dhe në krye të listës është Verde, i cili ka kontratë me Spezian deri në vitin 2025.

Conte kërkon transferimin e Zaniolos te Tottenham Conte kërkon transferimin e Zaniolos te Tottenham

26-vjeçari ka një vlerë ndërmjet pesë dhe dhjetë milionë euro në treg, ashtu që është dukshëm më i lirë edhe se Domenico Berardi i Sassuolos. /Telegrafi/

Reklama