LAJMI I FUNDIT:

Jovetic drejt transferimit në Turqi

Jovetic drejt transferimit në Turqi
<> at Appiano Gentile on August 10, 2017 in Como, Italy.

Stevan Jovetic po kalon ditët e fundit në Serie A te Interi.

Reklama

Sulmuesi malazez ka zhvilluar një fazë përgatitore të mirë me klubin zi kaltër por duket se kjo nuk e ka ndihmuar atë.

Trajneri Luciano Spalletti nuk i ka bërë vend në formacionin bazë kështu që Jovetic ka paralajmëruar largimin.

E ardhmja e reprezentuesit malazez duket se do të jetë në Superligën turke.

Gjiganti turk Galatasaray ka bërë një ofertë për transferimin e tij në Stamboll.

15 milionë euro është shuma që Galatasaray ka ofruar për Joveticin.

Ish-anëtari i i Manchester Cityt dhe Fiorentinës ka kontratë me Interin edhe dy vite. /Telegrafi/