0Shares

Anthony Joshua e ka çuar boksin në një tjetër nivel me ndeshjet e tij në stadiumet e futbollit.

Pjesëmarrje masive e denjë për finalen e një kupe bote dhe përfshirja e të gjitha shtresave.

Me numrat e fundit boksieri britanik ka vendosur të tjera limite pasi, numëroi 250 mijë spektatorë në vetëm tre ndeshje të zhvilluara në harkun e 11 muajve.

Anthony Joshua duke ecur drejt ringut në meçin ndaj Parker (Foto: Getty Images)

Fitorja e fundit ndaj Joseph Parker ishte disi e mërzitshme, pasi të gjithë prisnin  një nokaut, por u detyruan të kënaqen me suksesin me pikë të boksierit ishullor.

Por, kjo nuk ia heq aspak shkëlqimin një gjiganti të superpaguar që jeton ende me mamanë e tij.

Wilder tha se dëshiron të vrasë dikë brenda ringut, Joshua i përgjigjet: Unë lutem për shëndetin e kundërshtarit Wilder tha se dëshiron të vrasë dikë brenda ringut, Joshua i përgjigjet: Unë lutem për shëndetin e kundërshtarit

Kjo është skuadra e Anthony Joshua. Pikërisht kjo skuadër ka tashmë një objektiv të ri në radarin e saj, pasi duhet të bindë promotorët e Deontay Wilder, që të firmosin një përballje mes dy protagonistëve të ringut.

Firma vlen 100 milionë funte dhe sipas mediave britanike, negociatat janë në rrugë të mbarë.

Anthony Joshua është boksieri më i dashur nga tifozët aktualisht në botë (Foto: Getty Images)

Trajneri Rob McCracken i ka dhënë nëntë pikë nga 10 të mundshme boksierit të tij për fitoren e fundit, një sukses i kulturuar, i zakonshëm, por gjithsesi që vlen një tjetër brez prestigjioz, në pritje të sfidës me Deontay Wilder. /TCh/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)