Mirel Josa ka folur pas barazimit të Prishtinës me Flamurtarin në ndeshjen e parë të sezonit të ri të Ipko Superligës së Kosovës.

Prishtina nuk ka mundur të marr më shumë se një barazim 1-1 në udhëtim te rivali lokal i Flamurtarin, por ky rezultat nuk është negativ sipas trajneri Josa.

“Nuk mund të them që barazimi është një rezultat negativ. Në dhjetë minutat e para të ndeshjes ne ishim në gjumë. Duhej të bënim më mirë në krah, sidomos në 30 minutat e fundit”, ka thënë fillimisht Josa pas ndeshjes.

Flamurtari dhe Prishtina luajnë baras në derbin e kryeqytetit Flamurtari dhe Prishtina luajnë baras në derbin e kryeqytetit

“Nuk duhet të presim gola vetëm nga sulmuesit edhe pse jemi përforcuar në këtë repart. Kemi lojtarë të tjerë që vijnë nga krahu dhe që duhet shënuar gjithashtu”.

Festa e lojtarëve të Prishtinës pas golit (Foto: FC Prishtina)

“Gjithsesi ky është vetëm fillimi dhe mangësitë mund të korrigjohen në vazhdimësi”, përfundoi trajneri i Prishtinës.

Ndryshe, Prishtina në ndeshjen e dytë e pret në shtëpi ekipin e inkuadruar këtë edicion në Superligë, Dukagjinin e Klinës. /Telegrafi/