Mbrojtësi i krahut i i Barcelonës, Jordi Alba ka folur për trajnerët që ndikuan më shumë tek ai gjatë karrierës si futbollist.

Alba diskutoi dje (e mërkurë) karrierën e tij në një ngjarje argëtuese.

Spanjolli foli për trajnerët e tij më të mirë, ku zgjodhi tre nga ta.

Goal.com zgjedh formacionin e dekadës te Barcelona, Neymar mbetet jashtë Goal.com zgjedh formacionin e dekadës te Barcelona, Neymar mbetet jashtë

“Tito Vilanova, pushoftë në paqe, Luis Enrique dhe Unai Emery”, ka thënë fillimisht Alba.

“Luis Enrique dhe Emery, e vërteta është se ata nuk janë djem të rrëmujshëm, por gjithçka që ata thonë, lojtarët besojnë në to”.

Alba dhe Vilanova

“Unë isha me Titon vetëm një vit, por ai më përmirësoi shumë”.

“Ai ishte një trajner shumë i qetë. Ai dinte shumë për futbollin dhe unë e doja shumë atë”, përfundoi spanjolli. /Telegrafi/