LAJMI I FUNDIT:

Jodie Comer shpallet femra më e bukur në botë sipas ‘Golden Ratio’ – në vend të dytë renditet Zendaya

Jodie Comer shpallet femra më e bukur në botë sipas ‘Golden Ratio’ – në vend të dytë renditet Zendaya

Jodie Comer është e famshmja më e bukur, sipas hartës së bërë nga një kirurg i Harley Street, me superyllin Zendaya që zë vendin e dytë dhe modelen Bella Hadid në vend të tretë.

Sytë, vetullat, hunda, buzët, mjekra, nofulla dhe forma e fytyrës së yllit 29-vjeçar të “Killing Eve” u zbuluan se ishin 94.52 për qind të sakta nën Raportin e Artë të Bukurisë Phi.


Teknika daton në kohët e lashta dhe është përdorur për të matur përsosmërinë fizike.

Jodie Comer

Ylli i “Euphoria”, Zendaya, 26-vjeçare është shpallur e dyta me 94.37 për qind, e ndjekur nga e preferuara e pistës, Bella Hadid, 25-vjeçare me 94.35 për qind.

Si matet raporti i artë i bukurisë Phi?

Raporti i Artë i Bukurisë Phi e ka origjinën nga Rilindja Evropiane. Artistët dhe arkitektët përdorën një ekuacion – të njohur si Raporti i Artë – si një ndihmë gjatë krijimit të kryeveprave të tyre.

Që atëherë, shkencëtarët kanë përshtatur formulën matematikore për të shpjeguar se çfarë e bën një person të bukur.

Maten gjatësia dhe gjerësia e fytyrës së dikujt dhe më pas ndahen rezultatet. Sipas raportit të artë, rezultati ideal është afërsisht 1.6.

Zendaya

Më pas merren matjet nga vija e flokëve të ballit në pikën midis syve, nga pika midis syve dhe pjesës së poshtme të hundës dhe nga fundi i hundës deri në fund të mjekrës.

Të gjitha lajmet nga Jodie Comer
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Jodie Comer

Një person konsiderohet më i bukur nëse numrat janë të barabartë.

Bella Hadid

Më pas i kushtohet vëmendje simetrisë dhe proporcionit të fytyrës. Për t’u konsideruar ‘i bukur’ sipas raportit të artë, gjatësia e veshit duhet të jetë e barabartë me gjatësinë e hundës dhe gjerësia e një syri duhet të jetë e barabartë me distancën midis syve.

Femrat e tjera në listën e dhjetë të parave përfshijnë: Beyonce, Ariana Grande, Kim Kardashian dhe yllin e “Squid Game”, HoYeon Jung.

Beyonce

Lista u përpilua duke përdorur teknikat më të fundit nga kirurgu kozmetik i fytyrës në Harley Street, Dr Julian De Silva, i cili drejton Qendrën për Kirurgjinë e Avancuar Kozmetike dhe Plastike të Fytyrës në Londër dhe përdor teknologjinë në punën e tij. /Telegrafi/

Ariana Grande
Taylor Swift
Jourdan Dunn
Kim Kardashian
Deepika Padukone
HoYeon Jung

Në trend Magazina

Më shumë
Rike Roçi largohet përfundimisht nga shtëpia e Big Brother VIP Albania 3

Rike Roçi largohet përfundimisht nga shtëpia e Big Brother VIP Albania 3

Magazina
Legjenda e Bilbaos i bën dhuratë ish-futbollistit Lumbardh Salihu, në Mallorca të Spanjës

Legjenda e Bilbaos i bën dhuratë ish-futbollistit Lumbardh Salihu, në Mallorca të Spanjës

Magazina

"Më shumë nuk ka vend" - Xhensila Myrtezaj dërgon mesazh për Bes Kallakun në fotografinë me dy fëmijët e saj

Magazina
Emily Ratajkowski shfaq dekoltenë e saj dhe mesin e tonifikuar, në të brendshme të zeza

Emily Ratajkowski shfaq dekoltenë e saj dhe mesin e tonifikuar, në të brendshme të zeza

Magazina
Kim Kardashian vazhdon të sjellë imazhe të mrekullueshme, nga plazhi në Turks dhe Caicos

Kim Kardashian vazhdon të sjellë imazhe të mrekullueshme, nga plazhi në Turks dhe Caicos

Magazina
“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar i rreshtit të parë”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar i rreshtit të parë”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

Magazina
Kalo në kategori