LAJMI I FUNDIT:

Jo vetëm Real Madrid, edhe dy top klubet evropiane pas Giorgio Scalvinit

Jo vetëm Real Madrid, edhe dy top klubet evropiane pas Giorgio Scalvinit

Giorgio ScalviniGiorgio Scalvini është një nga mbrojtësit e rinj më të mirë në Serie A dhe jo vetëm.

Qendërmbrojtësi i talentuar po shkëlqen me fanellën e Atalantës që dy vite dhe vlera e tij sa shkon e rritet.

Falë paraqitjeve fantastike me Atalantën, Scalvini është në listën e dëshirave të skuadrave më të mëdha në botë.

Real Madrid në kërkim të një mbrojtësi të ri – Krijohet lista prej katër kandidatëve potencial
Lexo po ashtu Real Madrid në kërkim të një mbrojtësi të ri – Krijohet lista prej katër kandidatëve potencial

Real Madridi e ka në listën e dëshirave për repartin defensivë, por garës për Scalvinin i janë bashkuar edhe dy top klube evropiane.

Calciomercato ka raportuar se Manchester United gjithashtu është duke tentuar për transferimin e yllit të ri italian gjatë afatit kalimtar dimërorë.

19-vjeçari është edhe në listën e Juventusit, me Zonjën e Vjetër që do të tentojë afrimin e tij në janar.

Reprezentuesi italian vlerësohet rreth 50 milionë euro, por Atalanta duket se do të fitoj edhe më shumë nga shitja e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Përfaqësueset

"Ndaj tij do të zbatohen sanksione disiplinore dhe financiare" - klubi i Rubin Kazanit me reagim për situatën e Mirlind Dakut

Përfaqësueset
Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Tronditet Italia: Roberto Baggio rrihet dhe grabitet teksa shikonte ndeshjen ndaj Spanjës, përfundoi në spital

Tronditet Italia: Roberto Baggio rrihet dhe grabitet teksa shikonte ndeshjen ndaj Spanjës, përfundoi në spital

Përfaqësueset
Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Ndërkombëtare
Kalo në kategori