Christopher Nkunku është njëri nga futbollistit ofensivë më të mirë në Evropë.

Sulmuesi francez ka pasur një sezon fantastik me RB Leipzig, por edhe këtë edicion e ka nisur për mrekulli.

Nkunku pëlqehet shumë nga Real Madridi që planifikon transferimin e tij për sezonin e ri.

Los Blancos janë takuar me Leipzig në grupet e Ligës së Kampionëve dhe ata po monitorojnë sulmuesin francez.

Megjithatë Marca ka raportuar se nuk është vetëm Nkunku nga Leipzig në listën e Los Blancos.

Kampioni në fuqi i Evropës e pëlqen shumë edhe mesfushorin hungarez Dominik Szoboszlai.

Carlo Ancelotti e pëlqen shumë hungarezin dhe mund ta transferojë atë në Santiago Bernabeu në verën e vitit të ardhshëm.

Reklama

Nkunku ka një klauzolë largimi prej 60 milionë eurove te Leipzig, derisa Szoboszlai mund të largohet për shumën e 50 milionë eurove. /Telegrafi/

Reklama