LAJMI I FUNDIT:

Jo vetëm Eric Garcian, Barcelona synon transferimin e një tjetër ish-lojtari të tyre

Jo vetëm Eric Garcian, Barcelona synon transferimin e një tjetër ish-lojtari të tyre

Barcelona po mendon ta përforcojë repartin e mbrojtjes për edicionin e ri.

Eric Garcia mbetet objektivi kryesor për qendrën e mbrojtjes, por negociatat me Manchester Cityn duken të vështira.

Barcelona ka ofruar 10 milionë euro, shumë që është refuzuar nga Manchester City për mbrojtësin që është futur në vitin e fundit të kontratës.


Eric Garcia

Megjithatë sipas medieve spanjolle dhe atyre angleze transferimi i Garcias në Camp Nou pritet të bëhet për një shumë prej 17 milionë euro.

Por katalunasit duan ta rikthejnë edhe një tjetër ish mbrojtës të tyre në skuadër.

Fjala është për mbrojtësin e djathtë të Arsenalit, Hector Bellerin.

Spanjolli ka refuzuar kalimin në Paris Saint Germain, pasi po pret ofertën nga Barcelona.

Hector Bellerin

Katalunasit nuk janë të kënaqur me dy mbrojtësit e djathtë Nelson Semedo dhe Sergi Roberto dhe kjo është arsyeja që duan transferimin e Bellerin.

Për ta bindur Arsenalin ta lënë të lirë spanjollin, Barcelona besohet se do të ofrojë 20 milionë euro për anësorin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori