LAJMI I FUNDIT:

“Jo, nuk kanë shanse ta fitojnë titullin” – Ferguson bëhet viral me deklaratën për gjigantin anglez

“Jo, nuk kanë shanse ta fitojnë titullin” – Ferguson bëhet viral me deklaratën për gjigantin anglez

Tottenham Hotspur konsiderohet si një nga gjigantët e futbollit anglez, por Spurs nuk po fitojnë trofe që një kohë të gjatë.

Trofeu i fundit që kanë fituar ‘Gjelat’ nga Londra është në ‘Carling Cup’ në sezonin 2007/08, derisa që nga ajo kohë përkundër që ishin në disa finale nuk kanë fituar trofe.

Spurs kanë edhe dy tituj të kampionit, por i pari ishte në vitin 1951 dhe i dyti 10 vite më vonë dhe që nga ajo kohë nuk kanë triumfuar më.

View this post on Instagram

A post shared by Sky Sports (@skysports)

Tani me skuadrën londineze është tallur edhe trajneri legjendar i Manchester United, Sir Alex Ferguson duke thënë se ata nuk kanë gjasa për ta fituar titullin e kampionit.

Madje Ferguson ka thënë se City e Liverpool janë shumë të fortë për Manchester Unitedin e lërë më për Spurs.

“Ata kanë fituar titullin më 1961-shin, por nuk kanë shanse t’ia dalin sërish. Liverpool dhe Manchester City janë shumë të fortë”.

“Janë të papërballueshëm edhe për Manchester United, jo më për Tottenham. Nuk kanë shanse të fitojnë sërish titullin”, deklaroi Fergusson. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori