LAJMI I FUNDIT:

Jo në verë, Roma në ‘luftë’ me kohën për ta transferuar gjatë ditës Goncalo Guedes

Jo në verë, Roma në ‘luftë’ me kohën për ta transferuar gjatë ditës Goncalo Guedes

Fillimisht u raportuar në Itali se Roma dhe Valencia po diskutojnë që në verë të bëjnë një shkëmbim të bujshëm.

Reklama

Por gjërat kanë ndryshuar në kampin e skuadrës italiane e cila është në luftë me kohën për transferimin e sulmuesit portugez.

Jose Mourinho e dëshiron menjëherë transferimin e Guedes në Olimpico dhe Tiago Pinto ka filluar punën.

Dy skuadrat janë duke diskutuar që të gjejnë një marrëveshje që transferimi i portugezit në Romë të ndodhë gjatë ditës së sotme.

Roma pritet ta dërgojë te Valencia sulmuesin spanjoll Carles Perez si dhe një shumë të parave rreth 20 milionë euro.

Edhe pse ka shumë pak kohë, dy skuadrat po e bëjnë maksimumin që ky transferim të kryhet me sukses para mbylljes së afatit kalimtar dimëror.

Mbyllet afati kalimtar i janarit: Të gjitha ato që ndodhën minutë pas minute
Lexo po ashtu Mbyllet afati kalimtar i janarit: Të gjitha ato që ndodhën minutë pas minute

Mourinho e vlerëson shumë yllin portugez dhe kërkon që ta ketë menjëherë në radhët e veta.

25-vjeçari ka shfaqur formë të lartë këtë edicion ku në 22 ndeshje ka shënuar tetë gola dhe ka asistuar në pesë të tjerë në La Liga. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori