LAJMI I FUNDIT:

Jim Belushi ka arritur në Shqipëri, publikon fotografi nga Tirana

Jim Belushi ka arritur në Shqipëri, publikon fotografi nga Tirana
(Foto: Instagram/jim_belushi)

Aktori i famshëm hollivudian me origjinë shqiptare, Jim Belushi, ka arritur në Tiranë.

Reklama

Për ardhjen e tij në Shqipëri kishte njoftuar para një muaji, kryebashkiaku i kryeqytetit, Erion Veliaj, i cili thoshte se pas festivalit të Dua Lipës e koncertit të Rita Orës, do të vinte edhe ylli 68 vjeçar.

Vet Belushi e ka konfirmuar arritjen e tij duke shpërndarë disa fotografi në profilet e tij në rrjetet sociale.

View this post on Instagram

A post shared by Jim Belushi (@jim_belushi)

Në disa imazhe, ai shfaqet duke mbajtur puro në dorë dhe është ulur pranë një dyqani perimesh.

Në një tjetër fotografi, Jim ndodhet në sheshin Skënderbej me një mik të tijin, ndërsa në përshkrim shkruan: “Chris dhe unë e duam këtë vend”.

View this post on Instagram

A post shared by Jim Belushi (@jim_belushi)

Belushi ka lindur në Wheaton (rreth 40 kilometra në perëndim të Chicagos) të Illinoisit, djali i  Adam Anastos Belushi nga Korça dhe Agnes Demetri Belushi, e lindur në Ohio, por po ashtu me origjinë nga Korça.

Krahas të qenit aktor, 68-vjeçari njihet si komik dhe muzikant. Ai është më së shumti i njohur për rolin në serialin komik, “According to Jim” (2001–2009), ndërsa ka luajtur në filma, si “Thief” (1981), “The Man with One Red Shoe” (1985), “Little Shop of Horrors” (1986), “Red Heat” (1988), “K-9” (1989), “The Palermo Connection” (1990), “Destiny Turns on the Radio” (1995), “Angel’s Dance” (1999), “The Wild” (2006), “The Ghost Writer” (2010), “Thunderstruck” (2012), “Home Sweet Hell” (2015) e “Wonder Wheel” (2017). /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Dyshimet për

Dyshimet për "ndarje" nga bashkëshorti, flet Blerina Kllokoqi Rugova: Po të ndodhte diçka mes nesh, e gjithë Kosova do e merrte vesh

Magazina
Fotografia që po ngjall reagime: Kendall Jenner me veshje luksoze rrugëve të Parisit ndërsa një vajzë e vogël lypsare e shikon me lakmi

Fotografia që po ngjall reagime: Kendall Jenner me veshje luksoze rrugëve të Parisit ndërsa një vajzë e vogël lypsare e shikon me lakmi

Magazina
Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Magazina
Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë

Magazina

"Më pështynin dhe më keqtrajtonin", çifti Beckham rrëfejnë periudhën e errët të Davidit kur ai u akuzua se i shkaktoi humbjen Anglisë në Botëror

Magazina
Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Magazina
Kalo në kategori