LAJMI I FUNDIT:

Jesus do të blihet nga Roma

Jesus do të blihet nga Roma
LATINA, ITALY - AUGUST 10: Juan Jesus (R) of AS Roma in action during the pre-season friedly match between Latina and AS Roma at on August 10, 2016 in Latina, Italy. (Photo by Luciano Rossi/AS Roma via Getty Images)

Mbrojtësi brazilian, Juan Jesus duket se do ta vazhdojë karrierën edhe më tej te Roma.

Reklama

Anësori i majtë është huazuar nga Inter për një vit me të drejtë blerje nga ‘Giallorosët’.

Por në marrëveshjen mes dy klubeve është përfshirë edhe një klauzolë se nëse Jesus arrin të luaj mbi 20 ndeshje do të blihet nga Roma.

Kësisoj ‘Giallorsoët’, pritet ta aktivizojnë edhe më tej Jesusin duke parë problemet që kanë në mbrojtje.

Për ta bërë të vetin Jesusin, Roma duhet t’i paguajë Interit një shumë rreth shtatë milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori