LAJMI I FUNDIT:

“Jemi të pastër”, Tahir Batatina reagon rreth akuzave për kurdisjen e ndeshjeve nga Llapi

“Jemi të pastër”, Tahir Batatina reagon rreth akuzave për kurdisjen e ndeshjeve nga Llapi
Reklama

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka folur në lidhje me akuzat për kurdisje drejtuar klubit që ai drejton, teksa ka thënë se ndihen të pastër dhe janë gati të bashkëpunojnë me institucionet shtetërore rreth çdo hetimi.

Gjatë ditës së enjte, mediat franceze kanë raportuar se skuadra e Llapit po hetohet me dyshimin se ka kurdisur katër ndeshje të Superligës së Kosovës.


Megjithatë, në një intervistë për Kanal10, Tahir Batatina ka thënë se janë ndjerë keq pas leximit të lajmeve se klubi që ai e drejton po hetohet për këto akuza, që sipas tij nuk janë të vërteta.

U akuzuan për kurdisjen e rezultateve, reagon Llapi
Lexo po ashtu U akuzuan për kurdisjen e rezultateve, reagon Llapi

“Jemi ndjerë keq kur kemi parë lajmin, ne jemi të pastër sa i përket kësaj çështje”, ka thënë fillimisht Batatina.

“Ne jemi të gatshëm të bashkëpunojmë me institucionet shtetërore rreth çdo hetimi që bëhet në skuadrën e Llapit”, përfundoi trajneri i Llapit.

Ndryshe, gjatë ditës kanë reaguar edhe FFK, MKRS dhe Prokuroria Themelore e Prishtinës, të cilët janë duke shikuar me kujdes rastin.

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Liga e Kampionëve
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori