LAJMI I FUNDIT:

James Rodriguez akuzohet për mosrespektimin e Wayne Rooneyt jo një herë, por dy herë në TikTok

James Rodriguez akuzohet për mosrespektimin e Wayne Rooneyt jo një herë, por dy herë në TikTok

James Rodriguez mund të ketë dështuar për të treguar vetëm më Ligën Premier, por kjo nuk e ka penguar atë të japë një vlerësim të ashpër për legjendën e Manchester United, Ëayne Rooney.

Reklama

Mesfushori kolumbian kishte shkëlqyer në Kampionatin Botëror të vitit 2014 në Brazil, pasi paraqitjet e tij i dhanë atij një transferim veror te Real Madridi nga Monaco.

Ylli u përpoq të përsëriste vazhdimisht formën e tij të turneut gjatë një periudhe gjashtëvjeçare në Madrid – që përfshinte dy sezone në huazim në Bayern Munich – dhe në vitin 2020 ai vendosi t’i bashkohej Evertonit të Carlo Ancelottit.

Ia shpëtoi jetën - Coulibaly i dërgon mesazh James Rodriguezit
Lexo po ashtu Ia shpëtoi jetën - Coulibaly i dërgon mesazh James Rodriguezit

Në fillim, James bëri përshtypje nën drejtimin e trajnerit italian, por në shtator 2021 ai u largua për te skuadra e Katarit, Al-Rayyan, përpara se t’i bashkohej gjigantëve grekë Olympiacos vitin e kaluar.

Disa mund të thonë se Rodriguez nuk është i kualifikuar për të gjykuar disa nga lojtarët më të mëdhenj që kanë luajtur ndonjëherë këtë lojë, por kjo është pikërisht ajo që ai bëri në TikTok.

Në fillim të këtij muaji, 31-vjeçari postoi një video të tij duke luajtur një lojë ku duhej të zgjidhte mes lojtarëve në një eliminim të stilit të turneut.

Pogba, Coutinho, Hazard dhe dështimet më të shtrenjta të transferimeve në historinë e futbollit
Lexo po ashtu Pogba, Coutinho, Hazard dhe dështimet më të shtrenjta të transferimeve në historinë e futbollit

I pari ishte Andrea Pirlo vs Wayne Rooney. Pas disa sekondash shqyrtimi, James doli në krah të ish-mesfushorit të Milanit, Interit dhe Juventusit.

Disa ballafaqime më vonë, Rooney doli sërish, këtë herë kundër yllit të Bayern Munich, Joshua Kimmich.

Tani, Kimmich është ndoshta pak i nënvlerësuar në krahasim me yjet e tjerë. Megjithatë, do të bënit mirë të bëni një argument për ta vendosur atë përpara Rooneyt.

Pavarësisht, kjo është pikërisht ajo që bëri James, duke e shpërfillur Rooneyn për herë të dytë.

Finalja e kësaj loje erdhi tek Lionel Messi vs Pele, dhe ishte i pari që mori titullin e më të mirit.

Të gjitha lajmet nga James Rodriguez
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga James Rodriguez

Ndërsa u arrit rezultati i duhur, disa nga ndjekësit e James menduan se Rooney ishte më lartë se sa e paraqiti kolumbiani.

“Mosrespekt për Wayne Rooneyn”, komentoi @xjoshua-davis.

@335 thjesht tha: “Nuk ka respekt për Rooneyn këtu!”. /Telegrafi/

@jamesdrodriguez

Confieso que fue difícil. 😂

♬ sonido original – James Rodríguez

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Premier League
Kalo në kategori